اعتماد به نفس مناسب سلاح کودک در برابر چالش های دنیاست.کودکانی که احساس خوبی در ین مورد دارند راحت میتوانند با مشکلات اطراف مقابله کنند.

نکاتی را برای تقویت اعتماد به نفس کودکان معرفی خواهیم کرد

۱٫فرزندان خود را دوست داشته باشید:

فرزندان شما نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن دارند.و این امر را میتوان اط خانواده شروع کرده و به گروه های دیگری همحون دوستان، همکلاسی ها و جامعه گسترش داد.کودک خود را در اغوش بگیرید وبه او بگوید او را دوست دارید.این خود نیز باعث اعتماد نفس در کودک خواهد شد.

۲٫در جاهایی که نیاز است کودکان خود را ستایش کنید:

فرزندان خود را ستایش کنید بویژه جوانان .اما در ستایش خود بینانه باشید.و عیر واقعی او راتحسین نکنید. اگه در کاری موفق نشد به او بگوید مشکلی نیست و بعضی چیزها نیاز به تلاش و تمرین و تکرار دارد.وگاهی بهتر است تلاش خود را انحام دادبد نیز حرکت کنید.

۳٫به فرزندان خود کمک کنید تا اهداف خود را تعیین کند:

فرزندان را برای تعیین اهداف معقول  و به جلوگیری از احساس شکستن کمک کنید. و  او را راهنمایی کنید برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت و کوچک

۴٫اموزش انعطاف پذیر بودن در کودکان

به فرزندان خود یاد بدهید که به احساسات خود اعتماد کنند.کودکان یاد خواهند گرفت که ناکامی نیز بخشی از زندگی استو باید بتوانن ان را مدیریت کنند.

.۵ . ورزش و سایر فعالیت های  جسمانی  را در کودکان تقویت کنید.

ورزش نیز در  ایجاد اعتماد به نفس کودکان کمک میکند. و برای رسید به اهدافشان و نیز پیشرفت انان کمک شایانی میکند.

مزایای ورزش: کودکان یاد میگیرند چگونه نقاظ ضعف و قوت خود را تشخیص دهند.ایا نقاظ ضعف خود را بپذیرن یا تقویت کنند. یاد میگیرن به بدن خود احترام بگذارند

اشتیاق را در کودکان تقویت کنید

اشتیاق در فرزندان خود تقویت کنید و او را تشویق به و مورد توجه قرار داده.و هنگام که کودکان در انحام وظایف خود موفق میشوند  انها را تحسین کنید.

۶٫قوانین سازگاری

به فرزندان خود یاد دهید که جه کسی مسول است وجه انتظاری دارد.حتی اگر فرزندانتان فکر میکنن که قوانین بسیار سخت است  و هنگامی که شما قوانین را  پیاده سازی میکنید  و میخواهید که فرزندان ان را انحام دهند  انها به خود اعتماد دارند که میتوانن انجام دهند.یادگیری و انحام قوانین به کودک احساس امنیت و اعتماد به نفس میدهد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *